Ποδηλατικός Ομιλος Πατρών: Χάλκινος ο Μιλτιάδης Γιαννούτσος

 Μετά από πολύωρο ταξίδι επέστρεψε στην Πάτρα από την πόλη Trebinje της Βοσνίας Ερζεγοβίνης , ο αθλητής Γιαννούτσος Μιλτιάδης όπου συμμετείχε με την Εθνική ομάδα στο Βαλκανικό πρωτάθλημα δρόμου.

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ Π.Ο.Π

Την πρώτη ημέρα και στο αγώνισμα της Ατομικής Χρονομέτρησης κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Εlite. Την επόμενη ημέρα συμμετείχε και στο αγώνισμα αντοχής όπου μετά από ένα δύσκολο και γρήγορο αγώνα κατάφερε να πάρει την 7η θέση. Ευχόμαστε πολλά συγχαρητήρια στον αθλητή μας Μιλτιάδη και τον προπονητή του Παύλο Χαλκιόπουλο για τις επιτυχίες που μας χάρισαν τόσο εντός όσο εκτός συνόρων την χρονιά που μας πέρασε.

 «6η ΑΝΑΒΑΣΗ ΟΜΠΛΟΥ» Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ 2019

Με την 6η ΑΝΑΒΑΣΗ ΟΜΠΛΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 2019. Οι συμμετοχές δεν ήταν οι αναμενόμενες λόγω του ότι το Σάββατο είχε αγώνα ανάβασης στην Αθήνα.

Τελικά συμμετείχαν 70 αθλητές από τα σωματεία Π.Ο.ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ = ΓΠΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – . - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Ο.Π. – ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ – ΖΕΥΣ Π.Ο. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο. – Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ – Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – Γ.Σ. ΔΥΜΗΣ – Π.Ο.Χ. ΤΑΛΩΣ ΧΑΝΙΩΝ και ο Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ.

 

Τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών παρακάτω:

Το Δ.Σ. του Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ ευχαριστεί όλους τους αθλητές , τις αθλήτριες, τους προπονητές και τους γονείς για την συνεργασία τους όλη την χρονιά. Ελπίζουμε ότι η νέα χρονιά με την συνεργασία όλων μας να είναι ακόμα καλλίτερη.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ "6ης ΑΝΑΒΑΣΗΣ ΟΜΠΛΟΥ"

ΑΝΔΡΩΝ

1 ΚΙΜΩΝ ΤΖΑΝΗΣ Α.Ο.ΘΗΣΕΑΣ 50:35:00

2 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π Α.Ο. 52:07:00

3 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ. Γ.Α.Σ.ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ 53:43:00

4 ΑΧΤΥΠΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 56:47:00

5 ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΠΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 57:10:00

6 ΜΑΡΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 60:00:10

ΕΦΗΒΩΝ

1 ΔΟΥΖΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 50:47:00

2 ΒΑΡΩΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 54:07:00

3 ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 56:47:00

ΠΑΙΔΩΝ

1 ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ  Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 52:57:00

2 ΤΡΟΠΟΥΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΖΕΥΣ Π.Ο. 54:47:00

3 ΚΟΣΟΒΑΣ ΜΑΡΙΟ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 54:52:00

4 ΜΠΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 56:16:00

5 ΠΕΦΑΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 56:56:00

6 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 58:19:00

 

ΜΑΣΤΕΡ Α

 

1 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο. 51:45:00

2 ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Π.Ο.Χ. ΤΑΛΩΣ 53:21:00

3 ΜΠΑΖΑΡΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 54:37:00

4 ΜΕΤΣΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 54:56:00

5 ΜΠΕΡΤΣΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 55:47:00

6 ΜΑΣΤΡΟΚΟΥΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΓΠΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 57:16:00

 

ΜΑΣΤΕΡ Β

 

1 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ. Π.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 52:21:00

2 ΤΕΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΜΒ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 54:17:00

3 ΧΡΙΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣ. Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ 54:43:00

4 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 55:36:00

5 ΚΟΥΚΟΥΛΙΕΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 55:47:00

6 ΠΛΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 55:47:02

 

ΜΑΣΤΕΡ Γ

 

1 ΧΟΡΤΑΡΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Γ.Π.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ 57:10:00

2 ΔΗΜΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΖΕΥΣ Π.Ο. 59:02:00

3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ Π.Ο.ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 59:22:00

4 ΣΚΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 60:00:06

5 ΓΚΟΛΦΙΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 60:00:23

6 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 60:00:45

 

ΜΑΣΤΕΡ Δ

 

1 ΣΟΝΙΚΙΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 60:00:23

2 ΑΓΓΕΛΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 60:02:11

3 ΤΖΩΡΤΖΕΒΙΤΣ ΖΟΡΑΝ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 60:03:43

4 ΠΑΠΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓ. Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 60:04:06

5 ΚΕΤΣΟΓΙΑΝ ΜΙΡΑΝ Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ 60:13:40

 

ΟΠΕΝ

 

1 ΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΠΕΝ 56:29:00

2 ΑΝΝΙΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΟΠΕΝ 57:28:00

3 ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔ. ΟΠΕΝ 59:15:00

4 ΔΡΟΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΟΠΕΝ 60:00:06

5 ΣΟΦΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΠΕΝ 60:02:11

6 ΚΑΡΙΩΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΟΠΕΝ 60:03:23

  1. ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  2. LIFE STYLE